Adakavo socialinių paslaugų namai

Gyvenk geriau! Mes tuo pasirūpinsime!

Adakavo socialinių paslaugų namai - Gyvenk geriau! Mes tuo pasirūpinsime!

Apsaugotas būstas

2020-10-16

Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM įgyvendindamas institucinės globos įstaigų pertvarką Lietuvoje, panaudojant ES lėšas, vykdo projektą „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“. Šio projekto tikslas – didinti darbingo amžiaus asmenų su proto ir (arba) psichikos negalia, savarankiškumą ir taip įgalinti juos savarankiškai gyventi bendruomenėje.

Projektas vykdomas teikiant bendruomenines apsaugoto būsto, socialinių dirbtuvių, įdarbinimo su pagalba, pagalbos priimant sprendimus paslaugas. Vienam asmeniui vienu metu teikiama viena iš išvardintų paslaugų, kuri labiausiai atitinka jo dabartinius poreikius.

„Adakavo socialinių paslaugų namai“ ėmėsi iniciatyvos ir Tauragės regione pradėjo teikti „Apsaugoto būsto“ paslaugą, kurios metu išnuomojami būstai Tauragės mieste ir juose apgyvendinami kriterijus teikti paslaugai atitinkantys asmenys iš Adakavo socialinių paslaugų namų bei jų padalinių.

Apsaugotas būstas – tai socialinės priežiūros paslauga ir gyvenamosios vietos suteikimas, padedant asmenims įsitvirtinti bendruomenėje.

Šiuo metu nuomojami du butai Tauragės mieste, kuriuose gyvena penki asmenys (du viename bei trys kitame). Padedant socialinei darbuotojai, asmenims sudaromi Individualūs pagalbos planai bei pagal individualius paslaugų gavėjų poreikius teikiamos bendrosios socialinės priežiūros paslaugos: informavimas, konsultavimas, tarpininkavimas ir atstovavimas bei kt. Taip pat socialinis darbuotojas, taikydamas atvejo vadybos metodą, stebi, palaiko ir motyvuoja asmenis siekiant jų visiško savarankiškumo, padeda planuoti dienos darbus bei siekti tikslų, iš kurių vienas itin svarbus – įsidarbinimas. Bendradarbiaudamas su kitais specialistais, socialinis darbuotojas kuria tamprų socialinės pagalbos mechanizmą, kad kritiniais momentais galima būtų efektyviau pagelbėti įvairius sunkumus patiriantiems, ilgą laiką institucinėje globoje buvusiems asmenims.

Šiuo metu pirmame būste gyvena pora – Edvardas ir Žaneta. Asmenys į būstą persikėlė iš Marių g. esančių Grupinio gyvenimo namų (Adakavo socialinių paslaugų namų padalinys). Rodę didžiules pastangas bei motyvaciją kabintis į gyvenimą, Edvardas ir Žaneta šiuo metu jau įsikūrė naujuose namuose. Šiuo metu Edvardas realizuoja savo hobį – tapybą savanoriaudamas Neįgaliųjų dienos centre, esančiame Donelaičio g. 21. Čia asmuo moko piešti neįgalius vaikus ir kt. centro lankytojus. Lankosi ir Žaneta, kuri randa užimtumo ir sau, dalyvauja veiklose. Pora noriai bendrauja su socialine darbuotoja, deda pastangas ir sprendžia iškilusius iššūkius prisitaikyti visuomenėje ir būti pilnaverčiais jos nariais. Sparčiai žingsniuoja savarankiškumo link – registravosi Užimtumo tarnyboje, aktyviai ieško darbo galimybių.

Antrajame būste Tauragės mieste gyvena trys asmenys. Šio būsto gyventojai sprendžia adaptacijai prie naujos gyvenamos vietos būdingus iššūkius – pažindinasi su kaimynais bei aplinka, mokosi naudotis viešuoju transportu ir kt. Padedami socialinės darbuotojos kasdien prižiūri švarą, tvarką būste, apsiperka, susipažįsta su miesto infrastruktūra ir teikiamomis paslaugomis. Laikui bėgant bus plečiamas jų akiratis, stiprinamos kultūrinės, kitos socialinės gyvenimo sferos, sprendžiami iškylantys iššūkiai ir problemos.

Dedamos kryptingos pastangos asmenis įgalinti būti savo gyvenimo šeimininkais, ilgainiui – gyventi savarankiškai.

Perėjimo nuo institucinės globos link savarankiško gyvenimo galimybių procese ypatingai svarbus visuomenės supratingumas ir palaikymas negalią turintiems asmenims, siekiantiems gyventi pilnavertį gyvenimą.

Kontaktinis asmuo:

Soc. darbuotoja teikiant apsaugoto būsto paslaugą Tauragės mieste Jovita  +370 629 51321

Daugiau apie projektą skaitykite: https://www.biciulyste.lt/lt/tolerancijos-link/2422-svarbu-atrasti-zmogaus-stiprybes


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas