Adakavo socialinių paslaugų namai

Gyvenk geriau! Mes tuo pasirūpinsime!

Adakavo socialinių paslaugų namai - Gyvenk geriau! Mes tuo pasirūpinsime!

Medicina

Medicininė ambulatorinė reabilitacija

Medicininė reabilitacija – tai kompleksinis medicininių reabilitacijos priemonių (fizioterapijos, kineziterapijos, ergoterapijos, psichologinės pagalbos, pacientų ir jų artimųjų mokymo ir kt.) taikymas siekiant kuo daugiau sugrąžinti sutrikusias funkcijas ir palaikyti pasiektą funkcinio pajėgumo lygį.

Reabilitacijos priemonės:

  1. Kineziterapija salėje, ergoterapija;
  2. Hidroterapija
  • Kineziterapija vandenyje
  • Perlinės vonios
  • Povandeninis masažas
  1. Gydomieji masažai, limfodrenažinis masažas
  2. Fizioterapija
  3. Neigiamo slėgio kapsulė su integruotomis magneto bei jonizuoto deguonies ir ozono terapija

Kineziterapija salėje ir vandenyje – gydymas judesiu yra pagrindinė reabilitacijos grandis. Judesys yra natūralus veiksnys, gerinantis judamojo aparato, kraujotakos ir kvėpavimo sistemų būklę, atstatantis pažeistų organų funkcijas, koreguojantis ligos eigą. Kineziterapija taikoma siekiant vystyti, palaikyti ir / ar atkurti optimalias judėjimo ar kitas funkcines galimybes, kai jos pažeistos dėl amžiaus, traumos, ligos ar aplinkos veiksnių.

Ergoterapija – tai paciento funkcinių galimybių atstatymas, palaikymas ar sutrikimų kompensavimas tikslinga veikla. Dažniausiai ergoterapija yra skiriama po galvos smegenų kraujotakos sutrikimų, nugaros smegenų pažeidimų, galvos smegenų ar galūnių traumų ir kitų ligų atvejais. Ji gali būti skiriama tiek vaikams (pvz., sergantiems vaikų cerebriniu paralyžiumi, patyrusiems traumas, sutrikusios raidos vaikams ir kt.), tiek suaugusiems ar pagyvenusiems žmonėms. Ambulatoriškai besilankantiems pacientams dažniausiai tenka atstatyti sutrikusią rankų funkciją po traumų, po operacijų.

Masažo, povandeninio masažo bei perlinės vonios pagalba didina audinių paslankumą, koreguoja raumenų tonusą, gerina raumenų kraujo apytaką, didina sausgyslių elastingumą. Masažas ypač tinka esant raumenų funkcijos nepakankamumui, sumažėjus jų tonusui, bendram silpnumui. Perlinė vonia atpalaiduoja įsitempusius raumenis.

Limfodrenažas – maloni ir atpalaiduojanti procedūra, imituojanti pulsuojantį masažą ir efektyviai gerinanti kraujotaką ir limfos tekėjimą. Limfodrenažas (presoterapija) atliekamas aparatu. Procedūros metu ant kojų ar rankų užmaunami specialūs ilgi aplikatoriai. Aparatas, pripūsdamas aplikatoriuose esančias oro kameras, ritmiškai masažuoja galūnes ir tokiu būdu padidina slėgį audiniuose. Taip iš organizmo pasišalina susikaupę skysčiai, toksinai ir šlakai.

Fizioterapija – tai gydymas dirbtiniais fiziniais veiksniais (ultragarsas, elektromagnetinis laukas, lazerio spinduliai, termoterapija, krioterapija ir kt.). Gydant fiziniais veiksniais gerinama audinių mityba ir kraujotaka, raumenų tonusas, slopinamas uždegimas, slopinami spazmai, malšinamas skausmas. Šis metodas – svarbi kompleksinės terapijos ir medicininės reabilitacijos sudėtinė dalis, sustiprinanti gydymo efektą, padedanti išvengti komplikacijų, greičiau grąžinanti jėgas. Gydymui naudojami fizioterapijos metodai: elektroterapija, magneto terapija, fototerapija, inhaliacijos.

Elektroterapijos ir magnetoterapijos procedūros:

Raumenų elektros stimuliacija (RES) – tai elektros srovės naudojimas raumenų funkcijai atstatyti bei aktyvinti. Taikant RES, stimuliuojamas raumuo ar jų grupės periodiškai susitraukia ir atsipalaiduoja, todėl gerėja raumens kraujotaka, jo skaidulos hipertrofuoja – didėja jų jėga, ištvermė.

TENS – tai transkutaninė elektrinė nervo stimuliacija. Jos metu naudojama žemo dažnio impulsinė elektros srovė. Ši procedūra dažniausiai skiriama lėtiniam skausmui gydyti.

Darsonvalizacija – tai organizmo veikimas kintama sinusoidine aukšto dažnio, aukštos įtampos srove. Nuskausmina, mažina kraujagyslių tonusą, stimuliuoja opų gijimą. Naudojama trofinėms opoms, vazomotoriniam rinitui, migrenai gydyti, periferinės nervų sistemos ligų atveju, kartu esant skausmo sindromui, parestezijoms.

Magneto terapija – tai organizmo veikimas žemo dažnio kintamu arba nuolatiniu magnetiniu lauku. Ramina, nuskausmina, mažina edemą, arterinį kraujo spaudimą, slopina uždegimą. Po gydymo kurso efektas išlieka apie 1 mėnesį. Taikoma traumatologijoje – po kaulų lūžių, raiščių patempimo, sumušimo, taip pat esant praeinantiems galvos smegenų kraujotakos sutrikimams, gydant polineuropatijas, trofines opas, plaučių ligas.

Ultragarso terapija – tai gydymas aukšto dažnio mechaniniais virpesiais. Šį metodą dėl mechaninio poveikio dar galima pavadinti mikromasažu. Naudojamas gydant uždegimines ir degeneracines sąnarių ligas, traumų bei judamojo aparato pažeidimo pasekmes (kontraktūras, t. y. sumažėjusį sąnarių paslankumą, sausgyslių uždegimus), kvėpavimo organų, virškinamojo trakto susirgimus.

VACUSTYLER kapsulė – tai neigiamo slėgio kapsulė su integruotomis magneto bei jonizuoto deguonies ir ozono terapija. Kapsulės pagalba siekiama išvalyti organizmą nuo toksinų, gerinti kraujotaką, taip pat gydyti limfostazes, išsėtinę sklerozę, stuburo skausmus ir kitoms ligoms gydyti bei celiulito profilaktikai.

Gydymo metu sveikatos būklę seka gydytojai-reabilitologai.

 

 

Procedūrų kainos

 

Gydomasis masažas

Galvos masažas ……………………………………………………………………. 2,50 €

Apykaklės masažas ………………………………………………………………… 3,00 €

Viršutinės galūnės masažas……………………………………………………….. 3,00 €

Nugaros (stuburo) masažas ……………………………………………………….. 5,00 €

Juosmens ir kryžkaulio masažas…………………………………………………… 3,50 €

Apatinės galūnės masažas…………………………………………………………. 3,00 €

Limfodrenažinis masažas 1 min. ………………………………………………….. 0,30 €

 

Hidroterapija

Perlinė vonia………………………………………………………………………….. 5,00 €

Povandeninis masažas …………………………………………………………….. 6,00 €

 

Kineziterapija

Užsiėmimai salėje …………………………………………………………………… 3,00 €

Su HomeTrac tempimo aparatu …………………………………………………… 4,00 €

Ergoterapija…………………………………………………………………………… 3,00 €

Pasyvūs pratimai po traumų ir ligų ………………………………………………… 5,00 €

Užsiėmimai vandenyje………………………………………………………………. 5,80 €

 

Fizioterapija

Kiekvienos procedūros kaina su atitinkama įranga ……………………………… 3,00 €

Parafino aplikacijos …………………………………………………………………. 4,50 €

Procedūra VACUSTYLER APARATU (30-40 MIN.)……………………………… 6,00 €

 

Pacientai be Teritorinių ligonių kasų kelialapių už procedūras užsimoka patys (NEREIKIA gydančio gydytojo siuntimo):

*     procedūrų kompleksas vienai dienai kainuoja 13,30 €;

*     neįgaliesiems, kurių darbingumo lygis 0 – 40 % (buvusios I – II gr.) komplekso kaina 8,80 €;

*     galima išsipirkti atskiras procedūras.

Priimami pacientai su Teritorinių ligonių kasų kelialapiais.

Vaikams iki 10 metų taikomas 50% komplekso arba kiekvienos procedūroskainos.

Vaikams sudarytos sąlygos neatsitraukiant nuo mokslo gauti sanatorinį gydymą.

Daugiau informacijos Tauragės medicininė reabilitacija Facebok

2020-09-07


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas